Back To Top

Delegáti

Jazzmeile Thüringen (Německo)

Thomas Eckardt

Thomas se narodil v Jeně, v bývalé NDR. Vystudoval fyziku a následně se tímto oborem živil ve společnosti Carl Zeiss. Vedle toho však výrazně ovlivňoval dění na východoněmecké scéně. V roce 1980 pomáhal zrodu jazzclubu Jazz in Paradise a po politickém převratu v roce 1990 založil festival Jazzmeile Thüringen, na němž dodnes působí v pozici uměleckého ředitele. V roce 2013 jeho festival získal prestižní ocenění Art Award Svobodného státu Durynska.

Jazzclub Tonne (Německo)

Steffen Wilde

Steffen začínal ve svém rodném Halle jako dramaturg jazzové koncertní řady v Turm Jazzclub a na International Moritzburg Jazzfestival. Od roku 1997 do roku 2012 působil ve vlastní bookingové agentuře Subtone Concerts a mezitím se roku 2009 stal také výkonným a umělecký ředitelem klubu Jazzclub Tonne v Drážďanech. Steffen je rovněž členem německé Bundeskonferenz Jazz/Federal Jazz Conference a uměleckým ředitelem Jazz Talentzz v Lipsku.

EKLEKTIK SESSION (Polsko)

Radek BOND Bednarz

Radek je baskytarista, producent a skladatel z polské Vratislavi. Založil mezinárodní uměleckou platformu a festival Eklektik Session a v rámci své záliby v cestování rovněž rozvíjí kulturní a charitativní projekty ve východní Africe.

Jazztopad Festival in Wroclaw (Polsko)

Piotr Turkiewicz

Piotr je uměleckým ředitelem festivalu Jazztopad ve Vratislavi. Ten si získal místo na mezinárodní festivalové mapě díky prezentaci nové hudby a speciálních projektů objednaných přímo na míru festivalu, stejně jako pořádáním koncertů uznávaných jazzových umělců. Od roku 2015 se festival každoročně koná i v New Yorku.

Jazz Festival in Steyr (Rakousko)

Peter Guschelbauer

Peter je zakladatelem hudebního vydavatelství Alessa Records zaměřeným na jazz, world music a blues (podílel se již na více než 500 albech). Kromě toho založil a umělecky řídí několik rakouských festivalů a hudebních eventů improvizované hudby a jazzu. Patří mezi ně například Jazz festival in Steyr, bluesová koncertní řada Tuesday the Bluesday v Linci pořádaná ve spolupráci s komorou práce a STIWA Jazzforum v Hagenbergu.

Ronnie Scott's Jazz Club (Velká Británie)

Paul Pace

Klub Ronnie Scott's zůstal ústředním motivem Paulovy celoživotní lásky k jazzu. Paul se během posledních deseti let zaměřil na prezentaci evropského jazzu v Londýně, zejména na spolupráci s norskými, českými, lotyšskými a nizozemskými hudebníky. Zároveň je neochvějně propojen se současnou pulzující světovou i britskou scénou.

Institution of Culture Katowice City of Gardens (Polsko)

Martyna Markowska

Martyna je vedoucí uměleckého plánování v Institution of Culture Katowice City of Gardens, kde má na starost dramaturgii jazzového Katowice JazzArt Festival a na world music zaměřeného festivalu Gardens of Sounds. Specializuje se na kurátorství interdisciplinárních a sociálních projektů v rámci programu Katowice - UNESCO Creative City of Music. Byla členkou týmu, který v Katovicích v roce 2017 organizoval WOMEX a působí v představenstvu Europe Jazz Network. V roce 2019 zasedala v programovém výboru European Jazz Conference v Novaře.

Donos Kulturalny (Polsko)

Krzysztof Komorek

Krzysztof je žurnalista, zakladatel blogu Donos kulturalny, věnujícího se mapování současné polské i mezinárodní jazzové scény. Dále pracuje jako redaktor webů jazzpress.pl, polishjazz.blogspot.com a píše pro prestižní polské magazíny JazzPress a JazzForum. Pravidelně tvoří příspěvky pro Radio Jazz FM a organizuje sérii koncertů Kino Jazz.

JazzNacht Zollverein (Německo)

Christoph Giese

Christoph pracuje na volné noze jako přispěvatel do různých tištěných i online publikací, mezi kterými nechybí ani renomované německé časopisy Jazz thing a Jazz thetik. Vede svou vlastní koncertní agenturu musicadomundo, která pořádá koncerty zahraničních umělců z jazzové a world music scény. Christoph je rovněž spoluzakladatelem a uměleckým ředitelem festivalu „JazzNacht Zollverein“ organizovaného každoročně v Zeche Zollverein, historické památky spadající pod ochranu světového dědictví UNESCO v německém Essenu.

Nouvelle Prague (Česká republika)

Anna Mašátová

Hudební publicistka, manažerka a PR specialistka, ředitelka hudební konference a festivalu Nouvelle Prague. Je zástupkyní šéfredaktora Kulturního magazínu UNI. V současnosti působí na pozici Head of Communications v Ameba Production (festival Rock for People, Prague Summer Festival). Je manažerkou česko-běloruského dua Zabelov Group a písničkáře Davida Pomahače. Zasedá v grantové komisi Ministerstva kultury pro Alternativní hudbu, je členkou dramaturgické rady české proexportní kanceláře SoundCzech.

Jazz & The City in Salzburg (Rakousko)

Friederike Adolph

Friederieke nedávno dokončila magisterská studia mediální a kulturní vědy a uměleckého managementu. Momentálně působí v Hamburku a pracuje s Tinou Heine, uměleckou ředitelkou festivalu Jazz & The City v Salzburgu. Friederike je její programovou asistentkou a zodpovídá za produkci festivalu.

jazz.sk (Slovensko)

Boris Čellár

Boris je slovenský kytarista, zpěvák a skladatel. Pohybuje se na slovenské i zahraniční hudební scéně a kromě svých četných hudebních aktivit se realizuje i organizačně: je zakladatelem hudebního portálu jazz.sk, realizátorem slovenských Cen za nejlepší jazzové album s názvem ESPRIT a podporovatel mladých talentů díky soutěži Jazz START UP.

mica - music austria (Rakousko)

Helge Hinteregger

Helge pracuje jako projektový manažer v proexportní kanceláři mica - music austria od roku 1994. Podílel se na několika zásadních kulturních projektech nejen v Rakousku, ale i dalších evropských zemích. Stojí za mnoha kreativními a organizačními činnostmi v rámci proexportních aktivit mica-music austria v žánrech jazz a world music.

Poysdorf Jazz & Wine Summer/Jazz Werkstatt Poysdorf (Rakousko)

Bernhard Wiesinger

Bernhard je aktivní jazzový saxofonista, který studoval mimo jiné na prestižní Berklee College of Music a hraje s mnoha renomovanými umělci po celém světě. Zároveň od roku 2009 pořádá mezinárodní festival Poysdorf Jazz & Wine Summer/Jazz Werkstatt Poysdorf.

Colours of Ostrava (Česká republika)

Pavla Slívová

Pavla Slívová pracuje od roku 2009 jako dramaturg, booker a produkční festivalu Colours of Ostrava. Začínala jako produkční v klubu TEMPL v době zlaté éry ostravské Stodolní ulice. Pravidelně navštěvuje evropské konference jako IFF, WOMEX, ILMC, Eurosonic.

Radio Ö1 at ORF / National Austrian Broadcasting Corporation (Rakousku)

Andreas Felber

Andreas žije ve Vídni a již mnoho let se živí jako hudební žurnalista. Jako freelancer psal pro noviny a časopisy v Rakousku a Německu, od roku 2015 se naplno věnuje své funkci vedoucího jazzu, popu a world music v Rádiu Ö1 v Rakouském rozhlasu.

Jazz thing (Německo)

Martin Laurentius

Martin je editorem a redaktorem časopisu Jazz thing od roku 1995. Od roku 2005 dále pracuje i jako redaktor jazzového oddělení Westdeutscher Rundfunk. Příležitostně píše také pro Die ZEIT, v letech 2006 až 2011 byl redaktorem magazínu festivalu moers a od roku 2013 pracuje jako redaktor tiskovin WDR 3 Jazzfest. V roce 2017 mu byla udělena „cena německého jazzového novináře“ na jazzahead! V Brémách.

INNtöne Festival (Rakousko)

Paul Zauner

Paul je aktivním hudebníkem od poloviny 80. let a měl příležitost hrát s takovými muzikanty jako jsou David Murray, George Adams nebo Kirk Lightsey. Založil a vede svůj vlastní jazzový festival INNtöne v Diersbachu. Paul také vlastní malý nezávislý jazzový label PAO Records, který se soustředí na vydávání nahrávek mezinárodních jazzových hvězd i mladých rakouských talentů.

Stockwerkjazz Graz, Jazzfestival Leibnitz (Rakousko)

Otmar Klammer

Otmar žije ve Štýrském Hradci a pracuje jako hudební žurnalista pro Kleine Zeitung a hudební časopisy. Má rovněž svůj program v rozhlasovém vysílání. V roce 1994 založil jazzový klub StockwerkJazz, v němž dodnes působí jako ředitel. Je také uměleckým ředitelem Mezinárodního jazzového festivalu v Lipnici.

Mladí ladí jazz (Česká republika)

Jan Gregar

Jan patří k zakladatelům kulturní organizace Nerudný fest a má již dvanáctiletou praxi na poli organizace festivalů a kulturních produkcí. Sedm let mimo jiné zodpovídal za dramaturgii festivalu Mladí ladí jazz, v roce 2018 se účastnil prestižního německého showcase Jazzahead jako porotce.

Pizza Express Jazz Club (Velká Británie)

Ross Dines

Ross se stará o hudební provoz v Pizza Express, což znamená organizaci více než 1500 koncertů ročně napříč několika hudebními kluby ve Velké Británii, včetně proslulého Pizza Express Jazz Club v Londýně. Jeho aktivity mají široký mezinárodní záběr a Ross se už těší, že se dozví více o českém a rakouském jazzu.

Kulturhaus Sargfabrik (Rakousko)

Lukas Handle

Lukas je členem týmu vídeňského Kulturhausu Sargfabrik a pracuje jako zdejší booker již od roku 2016. V klubu zodpovídá za umělecký management a produkci a je pravidelným účastníkem konference WOMEX.

Polish National Radio Symphony Orchestra (Polsko)

Michal Hajduk

Michal začínal jako nezávislý booker/promotér a manažer kapel a získával zkušenosti jako kurátor v Centru pro současné umění ve Varšavě. Pracoval na tvorbě a vývoji strategie pro alternativní hudební sektor a pod značkou “Don’t Panic! We’re from Poland” spolupořádal mnoho eventů pro propagaci polské hudby po celém světě. Od roku 2019 se podílí na vytváření programu koncertního sálu Polského národního rozhlasového symfonického orchestru (NOSPR).

Budapest Music Center, Opus Jazz Club (Maďarsko)

Abel Petneki

Abel třetím rokem pořádá koncerty jazzové a klasické hudby v Budapest Music Center (BMC) a Opus Jazz Club. Hlavním posláním BMC je prezentace soudobé maďarské a evropské hudby, čehož dosahují díky organizaci více než 400 koncertů ročně. BMC tak funguje jako místo pro konání koncertů, nahrávací společnost, hudební knihovna, informační centrum a kreativní prostor.

Jazzfestival Saalfelden (Rakousko)

Mario Steidl

Mario vede od roku 2004 umělecké centrum Kunsthaus Nexus v Saalfeldenu, které ročně pořádá 250 akcí. Vedle organizace kulturního programu tohoto centra působí jako umělecký ředitel mezinárodního Jazzfestival Saalfelden, na kterém se každoročně koncem srpna koná přibližně 80 koncertů.

HÖFEFEST St. Pölten (Rakousko)

Patrizia Liberti

Patrizia je v současné době zodpovědná za dramaturgii a organizaci HÖFEFEST St. Pölten v Dolním Rakousku, každoročního festivalu využívajícího soukromá nádvoří a dvorky v centru města, které otevírá veřejnosti prostřednictvím koncertů, uměleckých eventů a čtení. Zabývá se komunikací pro Jazz im Hof Festival St. Pölten a je booking agentkou několika rakouských a italských ansámblů hrajících starou hudbu nebo jazz. Patrizia připravuje společně s Caroline Berchotteau nový cyklus jazzových koncertů v St. Pölten.

Szczecin Jazz Festival (Polsko)

Sylwester Ostrowski

Sylwester je uznávaný saxofonista, skladatel, producent, je zároveň zakladatelem a uměleckým ředitelem štětínského jazzového festivalu. Buduje úspěšnou hudební kariéru a pravidelně spolupracuje s prominentními jazzovými hudebníky. Sylwesterovi se daří prostřednictvím organizace Szczecin Jazz propojovat jazzové instituce z celého světa.

Stapleford Artists (Velká Británie)

Matt Fripp

Po absolutoriu na Guildhall School of Music a s titulem v oboru jazz začal Matt pracovat jako booking agent a manažer, nejprve 6 let v londýnské agentuře a nyní pokračuje ve své vlastní. Během této doby zařídil více než 1 000 koncertů. Matt rovněž provozuje web Jazzfuel.com, na kterém prostřednictvím článků, průvodců a rozhovorů s dalšími lidmi z oboru nabízí kariérní rady jazzovým hudebníkům po celém světě.

Jazzport (Česká republika)

Jan Hocek

V časech, kdy pracoval jako strojník sklářských automatů, strážný, vrátný, skladník, horník v uranových dolech, reportér, pojišťovací poradce, knihkupec a prodejce hudebních nosičů, tak intenzivně poslouchal hudbu a náruživě se vzdělával. Až se mu splnil sen – o hudbě také píše. V současné době pro Jazzport, HIS Voice a Týdeník Rozhlas.

Oravajazz (Slovensko)

Andrej Namislovský

Organizátor jazzového festivalu a dalších kulturních akcí. Před jedenácti lety založil svůj vlastní festival Oravajazz v Námestově a zároveň je jeho dramaturgem.

skjazz.sk /Slovak Radio (Slovensko)

Patrick Španko

Již během studií na vysoké škole psal články o jazzu pro několik tištěných médií. Po absolutoriu působil jako redaktor a dramaturg se specializací na jazz ve Slovenském rozhlase v Bratislavě, kde má dodnes své pořady. V roce 1989 byl jedním ze zakladatelů Slovenské jazzové společnosti a v roce 2005 založil a dodnes působí jako šéfredaktor slovenského online jazz magazin skjazz.sk.

Radio Proglas (Česká republika)

Milan Tesař

Od roku 1995 je vedoucím hudební redakce Radia Proglas v Brně, kde připravuje mimo jiné pravidelné rozhovory s hudebníky a řadu dalších pořadů o jazzu, world music, blues a příbuzných hudebních žánrech. Moderuje pořad Rozhovor měsíce na stanici Český rozhlas Jazz a o jazzu píše také do tištěných časopisů UNI a Harmonie a na web Brno - město hudby. Je členem mezinárodního panelu rozhlasových publicistů World Music Charts Europe.

Music Works International (Itálie)

Luigi Sidero

Italský agent a promotér Luigi Sidero je veteránem evropské jazzové scény. Spolupracoval s mnoha uznávanými jazzovými umělci a evropskými festivaly. Stal se rovněž zástupcem přední bookingové agentury Music Works International pro střední a východní Evropu. Sám je jazzovým pianistou a ze zkušeností nasbíraných z pozice umělce těží i ve své profesní dráze hudebního promotéra.