Back To Top

SHOWCASE

CENTRAL EUROPEAN JAZZ SHOWCASE, KTERÝ SE KONÁ VE DNECH 27.-28. 6. 2022 V BRNĚNSKÉM DIVADLE HUSA NA PROVÁZKU, NABÍDNE ŠANCI 8 ČESKÝM A 8 SLOVENSKÝM TALENTOVANÝM KAPELÁM PREZENTOVAT SVOU TVORBU MEZINÁRODNÍMU ODBORNÉMU PUBLIKU. PŘÍTOMNÉ PUBLIKUM TOTIŽ BUDE TVOŘENO DELEGÁTY Z ŘAD ŘEDITELŮ FESTIVALŮ, NOVINÁŘŮ, DRAMATURGŮ HUDEBNÍCH KLUBŮ A KONCERTNÍCH SÁLŮ. JEDNÁ SE JIŽ O DRUHÝ ROČNÍK JAZZ SHOWCASE, KTERÝ VOLNĚ NAVAZUJE NA SOUTĚŽ MLADÝCH JAZZOVÝCH KAPEL CENTRAL EUROPEAN JAZZ COMPETITION, KTEROU JAZZFESTBRNO POŘÁDAL V ROCE 2018 S DLOUHODOBÝM RAKOUSKÝM PARTNEREM JAZZWERKSTATT POYSDORF

VYSTUPUJÍCÍ INTERPRETI BUDOU VYBRANÍ POROTOU SLOŽENOU Z ČESKÝCH I EVROPSKÝCH PŘEDSTAVITELŮ JAZZOVÉ KOMUNITY.

CÍLE CEJS JSOU ZEJMÉNA ZVÝŠENÍ POČTU PŘÍLEŽITOSTÍ PRO SETKÁVÁNÍ, POROVNÁVÁNÍ A VÝMĚNU ZKUŠENOSTÍ ZAČÍNAJÍCÍCH JAZZOVÝCH MUZIKANTŮ A ROZŠÍŘENÍ MOŽNOSTI K PREZENTACI JEJICH TVORBY KULTURNÍ VEŘEJNOSTI NA OBOU STRANÁCH HRANICE.

PROJEKT CENTRAL EUROPEAN JAZZ SHOWCASE SPOLEČNĚ PŘIPRAVUJE ORGANIZACE JAZZFESTBRNO O.P.S. A OBČANSKÉ SDRUŽENÍ SPECTACULUM.

Pravidla

1. Kolo

Do soutěže se mohou přihlásit jazzové kapely libovolného obsazení bez věkového omezení.

Většina členů musí být české národnosti, popř. musí mít dlouhodobý přechodný pobyt v České republice.

Z přijatých přihlášek vybereme kapely, které dostanou pozvánku na 30 minutové živé vystoupení na Central European Jazz Showcase ve dnech 27. – 28. 6. 2022 v Divadle Husa na provázku v Brně.

 

Přihlaste se do soutěže o účast na Central European Jazz Showcase 2022 pomocí online formuláře.

Přihlášky přijímáme do 5. 11. 2021.

2. Kolo

Živá vystoupení v délce 30 minut na Central European Jazz Showcase ve dnech 27. – 28. 6. 2022 v Divadle Husa na provázku v Brně.

Kapely vystoupí před delegáty z řad programových ředitelů festivalů, novinářů, dramaturgů hudebních klubů a koncertních sálů.