Back To Top

Ochepovsky Project

Ochepovsky Project je jedním z největších objevů české jazzové a alternativní scény. Hudební skladatel a kytarista Igor Ochepovsky kolem sebe koncentruje vynikající muzikanty širokého žánrového rozptylu, kterým pod rukama vzniká originální a eklektická hudba s mísením jazzu, neo-soulu, hip hopu i popu.
Ochepovsky Project vznikl roku 2016 coby sólový projekt uralského rodáka Igora Ochepovskeho. Postupně se ustálila sestava vynikajících českých hudebníků – cellista Šimon Marek, trumpetista Miroslav Hloucal, saxofonista a klarinetista Petr Kalfus, klávesista Jan Aleš, baskytarista Ondřej Hauser a bubeník Michal „Kolouch“ Daněk.
Roku 2016 vyšlo album I’m the Wind, o tři roky později navázal Ochepovsky Project komplexně pojatým sedmipísňovým live EP Take Care of Me.
Formace, pohybující se s lehkostí i rafinovaností pohybuje mezi žánry, vyhrála roku 2016 soutěž Jazz Fruit. Kromě tuzemských pódií zaznamenala také četné úspěchy v zahraničí s koncerty v Německu, Polsku či Slovensku.
Od roku 2021 vystupuje s kapelou turecká zpěvačka ILÆY.
Igor Ochepovsky je vyhledávaný skladatel, kytarista a producent, který spolupracuje s významnými umělci české alternativní a popové scény, jmenovitě např. s Ewou Farnou, Davidem Kollerem, Lenkou Dusilovou, 7krát3, Vesnou, ILÆY nebo Klárou Vytiskovou. Ochepovsky je autorem hudby pro divadlo, film i počítačové hry a vyhledávaným lektorem hudební produkce.

 

Kytara: Igor Ochepovsky
Cello: Šimon Marek
Trumpeta: Miroslav Hloucal
Saxofon, klarinet: Petr Kalfus
Klávesy: Jan Aleš
Baskytara: Ondřej Hauser
Bicí: Michal „Kolouch“ Daněk
Zpěv: Ilaey